A kosár tartalma
A kosara üres.
Nem csak az ár számít. Ha igazán jó minőségű fürdőkádat választ, akkor akár egy órán keresztül is élvezheti a fürdést, ami nagyon fontos az igazi hedonisták számára. A kád pedig hosszú éveken át fogja szolgálni Önt.
Nézzük tehát az egyes kádanyagokat. Leírjuk a különbséget a zománc és az akril kád között, és megvizsgáljuk az alternatív anyagokat is.
Az akril fürdőkádak megfizethetőségük és könnyű karbantarthatóságuk miatt népszerű választásnak számítanak. Ezek valóban sokoldalú fürdőkádak, könnyű és viszonylag tartós anyagból készültek, ahol a felhasználónak nem kell attól tartania, hogy berepednek, vagy kifakulnak. A felület sima és nem porózus, így könnyen tisztítható, és nem áll fenn annak a veszélye, hogy idővel eltávolíthatatlan foltok jelennek meg rajta.
Az akril az egyik legnépszerűbb anyag. Ha megnézi a kínálatot, a katalógusban leggyakrabban szereplő termék az akril vagy zománcozott kád. Ez azt jelenti, hogy számos méret és formaközül választhat, az aszimmetrikus változatok sem képeznek kivételt. A barkácsolók értékelni fogják, hogy tetszés szerint testreszabhatják a kádat, ami azt jelenti, hogy lyukat fúrhatnak a csaptelephez vagy a fogantyúhoz.
A fürdőkádnak megvannak a maga hátrányai is. Tartószerkezetbe kell ültetni. Az akrilkád hajlik is egy kicsit - az anyag dolgozik, van benne némi mozgás. Idővel az akrilt újra kell szilikonozni.
Többféle anyag létezik, de a felhasználók leggyakoribb választása az akril- vagy zománc kád. Zománc fürdőkád - már klasszikusnak számít, már szüleink és nagyszüleink is használták, de még mindig aktuális. Valójában a népszerűség új korszakát éli, mert az anyagot továbbfejlesztették. A zománcos kádak most egy kicsit vékonyabbak és kerekebb szélekkel rendelkeznek, így egy kicsit kellemesebbek a szemnek, mint korábban.
Ezek acélzománccal borított fürdőkádak. Ez az anyag a kádnak nagy ellenállást biztosít a mechanikai sérülésekkel szemben, még gondatlan használat esetén is. A legjobb modellek egyetlen fémlemezből készülnek – az ilyen fürdőkádak nehezen horpadnak vagy karcolódnak. Ideális gyermekek vagy négylábú háziállatok fürdetésére is. A zománc ellenáll az UV-sugárzásnak és az agresszív tisztítószereknek is.
A fürdőkád tartósságának azonban megvannak a határai. A fémlemez meglehetősen rugalmatlan. Ha egy nehezebb tárgy esik a kádba, a zománc megrepedhet. A javítás pedig nehézkes. További hátránya a rossz hőszigetelés. A fürdőkádban lévő víz viszonylag gyorsan lehűl.
Az utóbbi időben egyre több anyag jelenik meg. A legtöbbet talán az öntött márványról beszélnek. Ez a név természetes összetételt sugall, de valójában csak üveghomok és őrölt mészkő (dolomit) szerepel benne. Egyébként a keverék kiváló minőségű poliésztergyantákból és színezékekből áll.
A festékeknek köszönhetően különféle árnyalatú és formájú fürdőkádak készíthetők. Az öntött márványkádak gyártási technológiája olyan, hogy a termékeket öntőformákba öntik, így a kapott kád tökéletes alakú és az anyag minden tekintetben homogén. Minden négyzetcentiméter azonos fizikai és mechanikai tulajdonságokkal rendelkezik. A fürdőkád pedig összességében fényűzőnek tűnik.
Az öntött márvány sík felülettel rendelkezik, és higiéniai szempontból megfelela legszigorúbb kritériumoknak. Nagyon jól tartja a hőt. Mi a helyzet a hátrányokkal? Igényesebb a karbantartása, és valamivel drágább is, mint egy zománcozott vagy akril kád.
Ahogy a neve is sugallja, a kompozit fürdőkádak anyagok kombinációjából készülnek. A gyártók zúzott természetes kő (pl. márvány), üvegszál és gyanta keverékének felhasználásával igyekeznek egyensúlyt teremteni a kiváló tulajdonságok (tartósság, szilárdság, karcállóság) és a megfizethető ár között. A kompozit fogalma meglehetősen tág, minden gyártónak megvan a maga know-how-ja. A SANITINO-nál olyan elit márkák kompozit kádjait kínáljuk, mint az Ideal Standard, OMNIRES, Duravit és Polysan.
Mi a különbség a kompozit és az öntött márvány között? Az öntött márványban a természetes összetevők aránya magasabb. Nagyobb hangsúlyt kap a természetes megjelenés is. A kompozitban több ásványi részecskét találunk. A kompozit valamivel könnyebb. Egyébként mindkét anyag hasonló tulajdonságokkal rendelkezik.
A kompozit fürdőkádak jó hőszigeteléssel, szilárdsággal és tartóssággal rendelkeznek. A karbantartás rendszerint egyszerű. Előnye az esztétikus megjelenés, a kád kellemes tapintású. A felületet úgy kezelik, hogy tökéletesen sima legyen, így a szennyeződéseknek és a baktériumoknak nincs helyük megtelepedni.
Visszatérve az elején feltett kérdésre – milyen anyagból válasszunk fürdőkádat, melyik anyag a legjobb? Ezt nem lehet egyértelműen megmondani. Mint már kifejtettük, minden anyagnak megvannak az előnyei és hátrányai. Ez csak Öntől és az Ön preferenciáitól függ. Sok szerencsét kívánunk a választáshoz. Kívánjuk, hogy az új fürdőkádja sokáig szolgálja Önt.